Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2006 roku. Następnie rozpocząłem 4-letnie podyplomowe szkolenie w zakresie psychoterapii Gestalt. Zrezygnowałem z niego po drugim roku, ponieważ część szkolenia opierała się na metodach (niegestaltowych), które - przynajmniej w moim odczuciu - nie były w wystarczającym stopniu racjonalne i oparte na dowodach. Podjąłem ponownie naukę w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii prowadzonej przez Instytut Psychologii Zdrowia przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest to szkolenie integracyjne, łączące podejście humanistyczne i poznawczo-behawioralne w sposób podobny do Terapii Schematu. Ukończyłem 4-letni kurs i zdałem egzaminy końcowe w 2012 roku, w międzyczasie odbywając dodatkowe szkolenia z Analizy Transakcyjnej, Racjonalnej Terapii Zachowania i terapii par.
Pomimo wykształcenia w podejściu humanistycznym i poznawczo-behawioralnym zawsze uważałem, że to psychoterapia psychodynamiczna oferuje najgłębszy wgląd w istotę ludzkiego cierpienia i w sposoby jego leczenia. Dlatego od początku mojej pracy stale wybierałem superwizorów psychodynamicznych i łączyłem ich sposób myślenia z innymi.
Od początku swojej kariery jestem częścią zespołu Centrum Psychoterapii Integralnej (www.cpi.poznan.pl), współracuję także z Pracownią Psychologiczną Bliżej (www.blizej.com.pl) oraz ośrodkiem Stacja Psychoterapia (www.stacjapsychoterapia.pl) . Pracowałem także jako terapeuta lub doradca w publicznej służbie zdrowia, pomocy społecznej, szkole podstawowej, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz przez krótki czas jako wolontariusz w fundacji zajmującej się afgańskimi uchodźcami wojennymi. Jestem autorem polskiego tłumaczenia „Stresu Optymalnego w Psychoterapii” Marthy Stark, podręcznika psychoterapii psychodynamicznej.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej (https://www.psychoterapiaintegracyjna.pl) i regularnie superwizuję swoją pracę.